Vlajky

Vlajku Čínské lidové republiky tvoří červené pole, kde v horním rohu je žlutá pěticípá hvězda, kterou obklopují čtyři menší hvězdy.

Vlajka Čínská lidová republika

Vlajka Čínské lidové republiky obsahuje tradiční čínské barvy, přičemž se také inspirovala vlajkou sovětskou. Základ vlajky tvoří červené pole, v jehož horním rohu je umístěna velká žlutá pěticípá hvězda, kterou obklopují čtyři menší žluté hvězdy, pootočené vždy tak, aby jeden jejich cíp směřoval do středu velké hvězdy. Podle oficiální interpretace představuje velká hvězda společný program a jednotu lidu vedeného komunistickou stranou, malé hvězdy reprezentují dělníky, rolníky, malou buržoazii a vlastenecký kapitalismus, čtyři sociální skupiny, které se účastní společného programu socialistické výstavby. Červená je barvou revoluce, ale v minulosti symbolizovala Číňany. Vlajka byla zavedena v červenci roku 1949 a navrhl ji Ceng Lien-sung.

Čínská lidová republika

Čínská lidová republika, zkráceně ČLR či Čína, je nejlidnatější stát světa. Rychle rostoucí ekonomika, vojenská síla i progresivní diplomacie dávají vzrůst nové supervelmoci. Země je od roku 1949 vedena Komunistickou stranou Číny.

Vlajky